CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 08 zář 2024 00:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 22:21 
Offline

Registrován: 11 bře 2012 18:57
Příspěvky: 20
Včera jsem byl v Motole na technické kontrole a dostal jsem zase techničák na 2 roky. Dr. Trč byl spokojený, protože RTG vypadá pořád stejně, nic se nemění. Prý zatím žádný otěr, pozná se to údajně z toho, že se na okrajích začne vytvářet zánět, který je na RTG viditelný. Mám BHR 8 a 9 let, tak zatím pístní kroužky dobrý. Je ale fakt, že jsem lehká váha pořád kolem cca 65kg, takže měrné tlaky na ložiska jsou menší. Vyslovil jsem naději, že bych s tím rád vydržel do penálu a Dr. Trč připustil, že třeba ano. Otázka je, kdy ten penál příjde, může to být už třeba zítra :D .
O kyčlích zatím prakticky nevím, jen při narovnávání při zavazování tkaničky v jedné kyčli nepříjemně zavrže, možná šlachy, kdo ví, ale tomu se dá předejít jiným pohybem. Dr. Trč jen krčil rameny, taky neví.
Posledních pár let mě začaly trochu zlobit nějaké šlachy ve stehnech co dělají zvedání nohy nahoru. Potom, co jsem začal po ránu cvičit ještě v posteli šlapání na kole, se to výrazně zlepšilo, už to prakticky nezlobí.
V pohybových aktivitách mě kyčle zatím nijak neomezujou. Lyžuju dolů, po rovině, kolo v terénu, lezení v horách, přechody po horách natěžko, občas potápění, plavání atd.

Už jsem na fóru několik let nebyl, a docela jsem se vyděsil, když jsem se dočetl, co postihlo administrátora Pavla. Proti tomu jsou problémy s kyčlemi procházka letním parkem. Ale zdá se, že ses z toho Pavle vykřesal, tak držím palce, ať Ti to vydrží a ať se Ti ty problémy s nervy v nohách vyřeší. Pro člověka, který byl zvyklý se hýbat je omezení v pohybu zvlášť bolestné. No ale hlavně že žiješ, jak člověk stárne, přestává to být bohužel už úplná samozřejmost. Drž se.

_________________
Pavel M
BHR-pravá 3.3.2010 Dr.Trč Motol
BHR-levá 1.2.2011 Dr.Trč Motol


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2023 23:03 
Offline

Registrován: 11 bře 2012 18:57
Příspěvky: 20
Minulý týden jsem byl na pravidelné dvouleté STK v Motole, stav železa je nezměněný, kyčle fungují jak mají, otěr třecích ploch zatím nezjistitelný. Teď je to už 12 a 13 let, co to v sobě nosím.
Takže zase za 2 roky, jestli osud (a třeba i bůh) dá.

_________________
Pavel M
BHR-pravá 3.3.2010 Dr.Trč Motol
BHR-levá 1.2.2011 Dr.Trč Motol


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz