CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 08 zář 2024 00:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 02 úno 2022 22:21 
Offline

Registrován: 26 led 2022 14:33
Příspěvky: 8
Pavel M. píše:
Ahoj,
můžeš se taky zkusit poptat na II.ortopedické klinice v Motole. Bohužel objednací doba na ambulanci bývá tak cca 4 měsíce možná i víc. Ale můžeš zkusit konzultaci s prof. Trčem v Poliklinice Národní, kde se za to sice platí, ale dostaneš se pravděpodobně k němu v řádu týdnů. Prof. Trč patří k nezkušenějším s BHR u nás.
Odkaz je: https://www.poliklinikanarodni.cz/
Moje zkušenosti se železem jsem popsal ve svých několika starších příspěvcích.
Přeju hodně štěstí.


Pavle, super informace. Zitra do Narodni zkusim zavolat. MOC diky!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 03 úno 2022 09:14 
Offline

Registrován: 26 led 2022 14:33
Příspěvky: 8
Tysa píše:
Pavel M. píše:
Ahoj,
můžeš se taky zkusit poptat na II.ortopedické klinice v Motole. Bohužel objednací doba na ambulanci bývá tak cca 4 měsíce možná i víc. Ale můžeš zkusit konzultaci s prof. Trčem v Poliklinice Národní, kde se za to sice platí, ale dostaneš se pravděpodobně k němu v řádu týdnů. Prof. Trč patří k nezkušenějším s BHR u nás.
Odkaz je: https://www.poliklinikanarodni.cz/
Moje zkušenosti se železem jsem popsal ve svých několika starších příspěvcích.
Přeju hodně štěstí.


Pavle, super informace. Zitra do Narodni zkusim zavolat. MOC diky!!!


Takze v breznu konzultace u Prof. Trče ;) Mam to do Prahy i bliz nez do Hořovic. Diky vsem za vsechno info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 12 bře 2024 17:36 
Offline

Registrován: 12 bře 2024 17:08
Příspěvky: 4
Zdravím.
Mám novou zkušenost, bohužel negativní.
Mám resurfasing Durom kov/kov na pravé noze z konce roku 2010 - Malvazinky MUDr. Hospodár. Bezproblémový pooperační průběh, chůze bez holí, bez rehabilitace, kterou jsem odmítl asi po 14 dnech od zákroku (po týdnu od zákroku jsem se nechal propustit a rehabilitaci nenastoupil, bylo mi 34 let). Důvodem výměny kloubu byla coxitida související s morbus Bechtěrev.

Loni nastal čas na druhou, levou nohu. Domluva v listopadu opět s MUDr. Hospodár, Rehab. klinika Malvazinky. Chválil jsem si resurf. (vůbec o tom nevím, že to mám) a požadoval opět to samé, a odcházel jsem s tím, že i na druhou nohu dostanu to samé.
Operace 21.2. 2024, před operací žádná konzultace, rovnou na sál, podařilo se píchnout (po několika pokusech) spinální anestezii. Po operaci vše OK. Ovšem do chvíle, než mě fyzioterapeuti postavili na nohy a chůze na WC, s upozorněním, že mám necement náhradu a nesmím to zatěžovat, smál jsem se a vyvracel jim, že to není možný, že mám resurfacing, a že cement je zatvrdlý do 6 hodin po operaci a můžu to zatěžovat jak chci (informace po první operaci v roce 2010). Znovu odpověď, že mají v papírech, že mám necementovanou TEP. Nastal šok, hned jsem sháněl doktora, co měl službu a chtěl vidět snímek. přišel s tím, že mám krásnou TEPku, a že na druhé - původní noze mám super resurfacing, který možná vidí prvně... Nastal šok, načež se mi dostalo vysvětlení, že Resurf se už obecně nedělá a že ani on sám nepamatuje, že by se tam někdy dělal., a že se od toho ustoupilo, že už to nedělají ani v Motole, a že TEP je lepší...
Propadl jsem do deprese. Nicméně 4. den jsem běhal nejen po oddělení, ale i do vzdáleného bufetu a smířil se s tím, že už to stejně změnit nejde a nic s tím už neudělám, nicméně chtěl jsem domů, protože pobyt v nemocnici blbě toleruji a cítil jsem se dost soběstačný, nakonec jsme se domluvili, že vydržím do 7. dne, do velké vizity... (na kterou ani primář osobně a s vysvětlením nepřišel) a když jsem se znovu tázal proč TEP, tak mi bylo řečeno, že ten implantát na resurf už se nevyrábí a tím to bylo odbyté. Na kontrole u příležitosti vytažení stehů, kde už primář byl, mi řekl, že mi mi to během podzimní konzultace říkal, že resurf se již nedělá, výrobce to nevyrábí, a že dostanu TEP. No neříkal, a nemělo smysl se s ním přít, protože na tom už nic nezměním. Pak sem se ještě dozvěděl, že důvodem je vyšší procento pooperačních komplikací, a to z důvodu, že to prováděl každej, kdo měl do prdele díru, a vzhledem k mnohem vyšší náročnosti zákroku, to končilo v nezanedbatelném množství případů neúspěšně, výrobci to kazilo statistiku a implantát tohoto typu přestali vyrábět. Na jiných pracovištích v ČR se to možná ještě dělá, jiná výrobci v tom pokračují, ale klinika Malvazinky nemá s nikým takovým smlouvu...
Proč jsem se toto vše nedozvěděl před operací...???? Hledal bych jinou mopžnost a nešel bezhlavě do TEP.
Nyní skoro 3 týdny po operaci zvládám na kratší vzdálenost (po bytě, kanceláři) chůzi bez holí, kratší vzdálenosti (desítky metrů) o 1 holi, delší v rámci stovek metrů raději o obou, to vše bez jakékoliv rehab, chtěl jsem docházet ambulantně, ale všude mají termíny nejdříve za 2 měsíce, na což se jim můžu vysrat. Ale ten průběh není jako po resurf, výrazně víc to bolí, hlavně večer, hrozně blbě a málo spím, prostě ten dřín v kanálku femuru úplně jinak přenáší zatížení a dává to o sobě vědět. Jsem nasranej, zklamanej, ale to je vše, co s tím můžu dělat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 12 bře 2024 18:30 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Ty jo, to je děsivá zkušenost. To bych nechtěl zažít. Drž se.

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 12 bře 2024 18:49 
Offline

Registrován: 12 bře 2024 17:08
Příspěvky: 4
surfacehippy píše:
Ty jo, to je děsivá zkušenost. To bych nechtěl zažít. Drž se.


Tak znovu už to nezažiju... třetí nohu nemám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 12 bře 2024 18:55 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Já ešče jednu svoji kyčel mám, prý je ale zdravá, neartrotická.

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 12 bře 2024 20:07 
Offline

Registrován: 12 bře 2024 17:08
Příspěvky: 4
chtěl bych vložit foto RTG snímku, ale na mobilu nemohu najít možnost jak vkládat soubory.

EDIT by surfacehippy: Fotka (sice nekvalitní z mobilu) ale ukazuje vše popsané:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resurfacing v čechách
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 22:28 
Offline

Registrován: 11 bře 2012 18:57
Příspěvky: 20
To je dost zvláštní, že Ti na Malvazinkách dělali BHR. Když jsem já někdy v letech 2008-9 obíhal ortopédy a hledal někoho, kdo by mi BHR udělal, byl jsem na Malvazinkách taky a vnucovali mně nějakou svojí "úžasnou" klasikum ale o BHR nechtěli ani slyšet. Každopádně je to blbý, když se člověk po operaci vzbudí a zjistí, že mu udělali něco jiného, než čekal. Nezbývá, než se s tím nějak smířit. Ale třeba ta klasika bude nakonec sloužit taky dobře. Hodně štěstí.

_________________
Pavel M
BHR-pravá 3.3.2010 Dr.Trč Motol
BHR-levá 1.2.2011 Dr.Trč Motol


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz