CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 08 zář 2024 00:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 lis 2018 14:34 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Dovolím si další postupné update: na konci tohoto měsíce to budou 2 roky, co jsem z chemie venku, dochtoři jsou si už skoro jistí, že chemie sfňu zabila (a mně ne). A už mi i méně často blbě a už ne tak moc blbě. Prý ale ještě nejmíň rok mi (občas) blbě bude..... Nevadí.

Páni dochtoři z hemato-onko FNO, kuju!

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 pro 2018 10:20 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Stěžuju si na starýho člověka se zdravím zničeným celoživotním sportem a držkopádama při něm.

Před 30-ti lety sem si dokurwil levou nohu (vyhozená kyčel), následkem čehož je to železo inside. Jenže to železo tam šlo až asi 15 let poté a celých těch 15let úlomky (které tam zbyly) tlačili na nerv, takže sem celou levou nohu cítil jinak než "normálně" - víc. Se železem se to spravilo, částečně, furt sem cítil ale tu nohu jinak. A před dvěma lety, jak mě krmili tou chemií, tak jeden z jejich vedlejších účinků byl, že mi v celém těle "odizolovala" nervy (takže byly a jsou citlivější na veškeré podněty). Fčíl se nervy/izolace na nich v celém těle asi obnovují (pomalu) a ... ten nerv v levé noze asi taky, a to není dobře..... při pohybu je vše OK, ale jakmile chvíli stojím nebo sedím nebo (a to je nejhorší) ležím v posteli, tak ten nerv "zlobí" - celý levý nárt nesnese vůbec žádný dotyk s ničím (pálí, lechtá, svrbí), dva prsty na levé noze přestávám cítit + mi je inervace pěkně kroutí, jeden z nich už je křivý pahýl. Aspoň že to brnění v páteři, na které sem si tu cca před rokem stěžoval tež, už skoro zmizelo. Chjo no, budu muset za neurologem.....

Mno, taxem se postěžoval, musím to ale nějak uzavřít: je to vlastně dobře, že to zlobí, protože to je neklamná známka toho, že sem tady a dejchám. Díky, páni dochtoři. Ale je to otravné + mám strach, jaxe ta inervace bude projevovat v zuimě/lyžáku (jestli prsty nebudou chtít omrzat....)

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 led 2019 18:52 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Další update:

Pan dochtor byl neska se mnou (potfora scípla, já ne) na pravidlené 3měsíční kuntrole tak spokojen, že odfčíl už budu chodit enem co půl roku. Juch!

Pane dochtore, děkuji.

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22 bře 2019 08:42 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Jupí! V úterý sem byl ve FNO na magnetu hlavy (2,5 roku po chemii) a .... pan dochtor mi před chvílí do tydlifonu řekl, že tam nic není.

(Divné je, že říkal NIC, dyž já si myslím, že tam mám šedou kůru mozkovou.... :mrgreen: )

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05 zář 2019 09:24 
Offline

Registrován: 11 črc 2012 16:27
Příspěvky: 29
Pěkný den.
Gratuluji, že ta potvora v hlavě byla zničena. Letos mám resurf 6. rokem a pohoda. Dostala mě stenoza v páteři, kroutí mě to na pravé straně, ale prý to operovat nejde - zatím a zas mě zlobí pravé koleno, včera jsem s tím byla v Praze, tak chtějí rtg a pak se uvidí, co s tím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 bře 2024 12:18 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Doplním update (7,5 roku po chemii) = podle pana dochtora i magnetu hlavy je potfora pořád scíplá. Snad už se neprobudí.

Mám ale jiný (nyní už akutní) problém - zřejmě jako (nechtěný) následek té chémie se u mně plíživě vyvinulo pálení jazyka/v ústech, které je nyní (každé odpoledne a večer) už nesnesitelné (v noci se to nějak uklidní, ráno pálí jen trochu, přes den intenzita narůstá až večer se to stává "debilitating" + je doprovázeno zvýšenou plynatostí a nekomfortem v břiše – bez ohledu na to, co a kolik přes den sním i když celý den nejím vůbec nic). Veškerá vyšetření (krev, moč, gastro vč. UZ a gastro- i kolono-skopie, ORL, neuro, Crohn, celiakie) neukázala (kromě mírné chudokrevnosti) nic. Vyzkoušel jsem již i „zklidňující“ léčivky (šalvěj, meduňka atd.) = bez účinku. Rovněž jsem zkoušel si od toho pomoci zvýšeným přísunem minerálů a vitamínů (B12, B6, vit. C, Zn, Selen) = bez efektu. Měřil jsem si (opakovaně, desítky krát, v průběhu celého dne) pH v ústech a je trvale kyselé (pH = 5,8 bez ohledu na to, co/kolik/kdy sním), užívám proto trvale léky na snížení pH v žaludku (Lanzul, Famosan). Nyní zkouším (ale vypadá to prozatím, že to taky bude k ničemu) brát gabapentin, ještě mám v plánu vyzkoušet výplach úst klonazepamem.
Nemá někdo nějaký (jakýkoli) nápad, co ještě vyšetřit (musí to mít nějakou příčinu) resp. co zkusit (aby mě v hubě tak nepálelo)?

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 22:14 
Offline

Registrován: 11 bře 2012 18:57
Příspěvky: 20
No Pavle, tady je asi každá rada drahá. Asi to máš skutečně po té chemošce. S tím má asi málokdo nějakou zkušenost. Mě jenom napadlo, jestli jsi to už nezkoušel, zkusit ještě něco, co se používá při pálení žáhy, tzn. jedlou sodu, Maalox suspenzi nebo různé tablety typu Rennie. Taky mléko nebo banány by to mohlo zklidnit. Možná heřmánkový čaj a magnézium. Možná taky nějaký homeopatický přípravek by mohl pomoct. Mě osobně pomohly některé tyhle léky - kterými spousta lidí pohrdá a vysmívá se jim a pokládá za placebo - na různé akutní záněty. Ale těžko říct, Asi to chce zkoušet. Každopádně Ti to nezávidím a přeju ať se toho zbavíš. Hodně štěstí.

_________________
Pavel M
BHR-pravá 3.3.2010 Dr.Trč Motol
BHR-levá 1.2.2011 Dr.Trč Motol


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 bře 2024 11:00 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Vše, co píšeše jsem už zkoušel, po Rennie je to ještě horší, po Maaloxu je mi blbě, mlíko (studené) to na chvíli (ale oprvadu jen chvilku) ztlumí. Banány nejím. Homeo nevěřím. Ale dík.

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 čer 2024 16:09 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Dám to i sem, třeba někomu ta informace pomůže: Neska sem si byl u ortopeda pro hyaluronové injekce do obou kolen (chodím na ně pravidelně, častěji než jednou ročně, pravé - operované kuleno zlobí už vlastně furt, levé je trochu lepší) a dostal sem je. Durolane jako posledních pár roků. A tady je ta informace: Mám VZP, doposud (pokud se pamatuju správně) byl doplatek na každou z nich asi 2700, neska sem ale doplácel jen 16set/kus.

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz