CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 16 zář 2024 19:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 zář 2012 11:16 
Offline

Registrován: 06 zář 2012 10:03
Příspěvky: 3
Byl jsem jedním z prvních účastníků tohoto fóra v roce 2006 a taky jedním z prvních majitelů tohoto typu kloubu v ČR,nebudu se už dlouze rozepisovat o průběhu,atd. Prostě přesně 3 měsíce po operaci jsem stál nesmírně šťastný na sjezdovce v Alpách. po šesti letech je kloub funkční bez jakýchkoliv komplikací.Jak se dalo čekat,po šesti letech "odešel" druhý kloub...nominoval jsem se do stejného špitálu,ke stejnému panu primáři .Předpokládal jsem automaticky opět "resurfacing"...abych nebyl asymetrický,jenže resurfacing prý vykazuje poměrně vysoké procento pooperačních problémů(12,5%),...udělali mi klasickou TEP mini invazivní metodou,kterou u nás školil jistý profesor z Belgie (podrobnosti jsou k dohledání na netu) K průběhu:žádná transfuze po operaci, 3 dny po operaci z postele, 5 dní ven ze špitálu,zatěžovat mezi berlema co dovolí bolest..moc to nebolelo,tak jsem tomu dával.Autem jsem jezdil po týdnu,ale mám "tereňáka" s vysokým posedem!! Kontrola po 6ti týdnech,odešel jsem bez berlí a týž den odpoledne hurá na bajka prvních 20 km. 4 týdny už jezdím každý den cca 40-50km naprosto bez problémů,přidal jsem "in line"..nekulhám,10 týdnů po operaci není nic poznat(rehabilituji víc jak poctivě).Ještě stihnu na bajku "Leogang" a těším se na první sníh! ZÁVĚR.....pooperační průběh daleko příznivější než u resurfacingu,prostě vývoj operačních technik jde do předu a implantáty rovněž. A obavy z řezání krčku jsou nesmyslné. Jen nevím,jestli tyto výsledky zaručí všichni operatéři,asi ne....nikde ve zveřejněných rehabilitačních postupech takový fofr ,jak jsem ho vylíčil nenajdete.Ale kdo mi nevěří,vzpomeňte na presidenta Klause,za pár týdnů zase hrál tenis!!!!! :D

a tady je ten špitál: 8-) http://www.hospital-bn.cz/pohybovy-aparat


Naposledy upravil lada dne 08 říj 2012 13:26, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 zář 2012 19:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
vítej zpět

držím palce, ať ta dvě různá železa fungují stejně dobře a stejně dlouhodobě.... určitě nejsme sám, koho budou určitě zajímat průběžné zprávy a srovnání...

měj se a sportu zdar, zimním sportům obzvláště.... :mrgreen:

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2013 11:49 
Offline

Registrován: 06 zář 2012 10:03
Příspěvky: 3
lada píše:
Byl jsem jedním z prvních účastníků tohoto fóra v roce 2006 a taky jedním z prvních majitelů tohoto typu kloubu v ČR,nebudu se už dlouze rozepisovat o průběhu,atd. Prostě přesně 3 měsíce po operaci jsem stál nesmírně šťastný na sjezdovce v Alpách. po šesti letech je kloub funkční bez jakýchkoliv komplikací.Jak se dalo čekat,po šesti letech "odešel" druhý kloub...nominoval jsem se do stejného špitálu,ke stejnému panu primáři .Předpokládal jsem automaticky opět "resurfacing"...abych nebyl asymetrický,jenže resurfacing prý vykazuje poměrně vysoké procento pooperačních problémů(12,5%),...udělali mi klasickou TEP mini invazivní metodou,kterou u nás školil jistý profesor z Belgie (podrobnosti jsou k dohledání na netu) K průběhu:žádná transfuze po operaci, 3 dny po operaci z postele, 5 dní ven ze špitálu,zatěžovat mezi berlema co dovolí bolest..moc to nebolelo,tak jsem tomu dával.Autem jsem jezdil po týdnu,ale mám "tereňáka" s vysokým posedem!! Kontrola po 6ti týdnech,odešel jsem bez berlí a týž den odpoledne hurá na bajka prvních 20 km. 4 týdny už jezdím každý den cca 40-50km naprosto bez problémů,přidal jsem "in line"..nekulhám,10 týdnů po operaci není nic poznat(rehabilituji víc jak poctivě).Ještě stihnu na bajku "Leogang" a těším se na první sníh! ZÁVĚR.....pooperační průběh daleko příznivější než u resurfacingu,prostě vývoj operačních technik jde do předu a implantáty rovněž. A obavy z řezání krčku jsou nesmyslné. Jen nevím,jestli tyto výsledky zaručí všichni operatéři,asi ne....nikde ve zveřejněných rehabilitačních postupech takový fofr ,jak jsem ho vylíčil nenajdete.Ale kdo mi nevěří,vzpomeňte na presidenta Klause,za pár týdnů zase hrál tenis!!!!! :D

a tady je ten špitál: 8-) http://www.hospital-bn.cz/pohybovy-aparat


9 měsíců po operaci...pomalu končí nádherná sezona na lyžích,necítím se nijak hendikepován,vůbec to železo nevnímám.Mám li porovnat "resurfacing" a klasickou TEP, mám výrazně lepší pocit z té klasické(i to hojení bylo rychlejší!!) Láďa,Olomouc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2013 11:50 
Offline

Registrován: 06 zář 2012 10:03
Příspěvky: 3
surfacehippy píše:
vítej zpět

držím palce, ať ta dvě různá železa fungují stejně dobře a stejně dlouhodobě.... určitě nejsme sám, koho budou určitě zajímat průběžné zprávy a srovnání...

měj se a sportu zdar, zimním sportům obzvláště.... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15 dub 2013 20:32 
Offline

Registrován: 14 dub 2013 21:29
Příspěvky: 12
Mám li porovnat "resurfacing" a klasickou TEP, mám výrazně lepší pocit z té klasické(i to hojení bylo rychlejší!!) Láďa,Olomouc[/quote]

Ahoj Lado,preji at ty zeleza ti vydrzi co nejdele .Koukam ze TEP dle tvych zkusenosti neni tak spatna...no a ted se v tom vyznejte:-)
Ja uz 3 rokem zapasim s artrozou obou kyc. kloubu (pred 3roky nasli 2st. kdyz me to bolelo na a pootm po hokeji.)Od ty doby pozoruju jak se to porad horsi:-(.Pred rokem me navic zacali pobolivat i obe kolena...duvod neznam ale tusim... a nemam odvahu zas jit k doktorovi za prvr proto ze potvrdi co si myslim a za druhy ze pokud to bude zas artroza tak stejne nic neudela.-(
Z toho plyne ze me zrejme neco podobneho ceka taky:-(((
Doted jsem byl presvedcen ze jina varianta nez resurf nepada v uvahu.V nejhorsim TEP ale s velkou hlavou.
Jediny poblem vidim v mem veku (41) a zivotnosti nahrady.U resurfu je dle me obrovska vyhoda ze by mel poskytnout nejaky ten cas navic-pokud vydrzi byt 15 let tak je to porad neco navic....pak se pokracuje klasickou TEP.Pokud bych sel cestou TEP jako prvni operace tak tech 15 let bude chybet.myslim ze to za to stoji...alespon usuzuju z toho co o tom vim ale je mozny ze se mylim:-(
Kolik je tobe roku jestli se muzu zeptat?V kolika jsi podstoupil resurf?Co by jsi volil kdyby jsi mel volit znovu prvni nahradu?diky Patrik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 dub 2013 05:58 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
Patas, nazdar a vítej na foru!

Krapet si dovolím oponovat: resurf (pokud nechytíš infekci nebo AVN) je "nafurt", ne na 15let... ;)

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 dub 2013 20:37 
Offline

Registrován: 14 dub 2013 21:29
Příspěvky: 12
Diky Pavle,no naporad..ono nic neni naporad:-). Jak jsi dosel k tomu ze by to melo vydrzet do smrti? Pokud by to byla pravda tak neni o cem uvazovat a za to potencionalni riziko by to asi stalo.
Jenze nedavno jsem cetl nebo videl rozhovor s doc, Trcem a ten rikal ze resurf ma stejnou zivotnost jako TEP. Ne snad ze by se osoupla ale spis ze se uvolni stejne tak jako TEP.Samozrejme pry zalezi jak se k tomu clovek chova....Zelezo zkratka pry netlumo razy tak jako kost s chrupavkou a proto to uvolneni....
No a stejny nazor jsem cetl i od tusim prim ortopedie v Prerove ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 19:44 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
kdesi jsem četl, že teoretická životnost resurfu (ocel-ocel) "probroušením" je u hlavice průměr 50mm asi 300let (narozdíl od plánovaných 10-15let mezi výměnama klasické TEP kov-polyetylén o průměru 25-30mm)

je ale pravda, že nejstarší resurf má v současnosti teprve něco málo přes 20let.. takže to není jak prokázat... moje železo v létě oslaví deset let... a nemám pocit, že vykazuje jakékoli měřitelné opotřebení (a to ho rozhodně nešetřím)

btw, Koen na svých stránkách uvádí pouze 1.19% revizí resurfu )do května 2012 jich uděla asi 3700, z toho jen 44 muselo být revidováno....

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 20:49 
Offline

Registrován: 14 dub 2013 21:29
Příspěvky: 12
to ze se neosoupe a neubyde o tom neni sporu...tomu take neverim.Spis me zajima to uvolneni implantatu od kosti...tak jako se to deje u TEP.
Proc by se resurf nemel uvolnit a TEP jo?To je to oc tu bezi...:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20 dub 2013 12:15 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 19:42
Příspěvky: 117
můj názor na otázku mechanického uvolnění femorálního komponentu (o jamce nemá smysl se bavit, jak raz zaroste do pánevní kosti, tak je tam prostě nafurt...): neuvolní se tak snadno, protože je tam zásadní mechanický rozdíl proti TEP - dřík je u TEP vsazen DO kosti, zatímco halvice RESURFu je nazena ZVENKU na kost, takže o nějakém "vyviklání" nemůže být řeč...

_________________
LBHR Dr.DeSmet (ANCA Clinic, Ghent, Belgium) 20.8.2003


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz